
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 14.986 mm |
| Width | 10.16 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 4.7 mm |
| Packaging | Tube |
| Thickness | 4.6 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 3 A |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | 5.5 MHz |
| Operating Supply Voltage | 30 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Power Dissipation | 30 W |
| Max Supply Voltage | 60 V |
| Min Supply Voltage | 10 V |
| Power Dissipation | 30 W |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 8 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 90 dB |
| Operating Supply Current | 18 mA |
| Input Bias Current | 200 nA |
| Dual Supply Voltage | 9 V |
| Nominal Supply Current | 18 mA |
| Output Current per Channel | 3 A |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Gain Bandwidth Product | 5.5 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 1 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 30 V |
| Min Dual Supply Voltage | 8 V |
| Voltage Gain | 90 dB |
| Number of Amplifiers | 1 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 70 dB |
| Amplifier Type | Power Amplifier |
Stock: 32
Distributors
pcbx
Unit Price$4.62518
Ext.Price$4.62518
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.62518 | $4.62518 |
| 10 | $4.13750 | $41.37500 |
| 25 | $3.81776 | $95.44400 |
| 50 | $3.52272 | $176.13600 |
